رئیس جدید ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بامیان معرفی و به کار آغاز نمود

nasrat_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱ - ۹:۹
mmd

در این جلسه معرفی، محترم مولوی عزیزالله انس معاون والی ولایت بامیان، محترم مولوی محمد موسی صدیقی رئیس منابع بشری وزارت امور شهدا و معلولین، محترم مفتی فیصل خاموش رئیس اطلاعات و ارتباط عامه، محترم  مولوی عبدالخالق طلحه رئیس دفتر مقام آن ولایت و همچنان برخی از مسئولین ولایت بامیان حضور داشتند.

محترم شاه ولی احمدی به اساس حکم ریاست الوزراء و بنابر لزوم دید و پیشنهاد وزارت امور شهدا و معلولین به حیث رئیس جدید  ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بامیان، از سوی محترم مولوی محمد موسی صدیقی به کارمندان آن ریاست معرفی گردید.

 

محترم مولوی محمد موسی صدیقی رئیس منابع بشری وزارت امور شهدا و معلولین در برنامه که به همین منظور تدویر یافته بود، سخنرانی نموده و طی سخنان خویش تغییر و تبدیلی در حکومتداری را یک اصل خواند و خدمت رسانی به ایتام، زنان بیوه و معلولین را یک مسؤلیت بزرگ دانست. وی همچنان خطاب به کارمندان آن ریاست گفت:  اگر هر یک از کارکنان وزارت در این راستا سهل انگاری و نافرمانی کند، خداوند متعال در روز قیامت از او خواهند پرسید.

 

وی همچنین افزود: وزارت امور شهدا و معلولین برای ارائه خدمات به ایتام، زنان بیوه و معلولین لایحه ای مشخص دارد که بر اساس آن این وزارت ابتدا افراد متذکره را ثبت و راجستر نموده و سپس مساعدت های  ماهانه به آنها می پردازند، هر کارمند و مسئول این وزارت باید مسئولیت های محوله خویش را طبق لایحه ای وظایف خویش با صداقت و اخلاص کامل انجام دهند.

همچنان محترم مولوی محمد موسی صدیقی از زحمات محترم علی خان احمدی  رئیس اسبق ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بامیان اظهار قدردانی نموده و برای رئیس جدید ریاست متذکره آرزوی موفقیت نمود.

 

در این برنامه محترم مفتی فیصل خاموش رئیس اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور شهدا و معلولین صحبت نموده گفت: بودجه یکصد و بیست و هفت میلیون (۱۲۷۰۰۰۰۰۰) افغانی برای ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بامیان در سال مالی (۱۴۰۲) اختصاص یافته بود که از این میزان تقریباً یکصد و شش میلیون (۱۰۶۰۰۰۰۰۰) افغانی به مصرف رسیده است و با مصرف درست آن، هیچ مستحق در ولایت بامیان از کمک نقدی ماهانه محروم نخواهد شد.

وی همچنان افزود: امارت اسلامی افغانستان یگانه نظام اسلامی در جهان است که سربازان اداره قبلی که مدت ۲۰ سال درگیر جنگ با مجاهدین بودند و تعداد زیادی از مجاهدین را به شهادت رسانیدند و تعدادی از مجاهدین را در زندان ها شکنجه کردند اما، امارت اسلامی افغانستان به یتیمان، زنان بیوه و معلولین آنها کمک های ماهانه و مساعدت های نقدی انجام میدهند.

 

محترم مفتی فیصل خاموش از زحمات محترم علی خان احمدی رئیس پیشین ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بامیان  اظهار قدردانی نموده و تقرر محترم شاه ولی را به حیث رئیس جدید آن ریاست تبریک گفت.

 

در این برنامه محترم مولوی عبدالخالق طلحه رئیس دفتر مقام آن ولایت نیز  صحبت نموده افزود: نظام اسلامی با فداکاری شهدا و معلولین به وجود آمده است و همه ما باید به امارت اسلامی اخلاص داشته باشیم.

وی همچنان تغییر را یک اصل در حکومتداری عنوان کرد و از رئیس جدید التقرر خواست با صداقت و ایمانداری کامل وظایف محوله خویش را انجام دهد موصوف در عین حال از کارمندان ریاست متذکره نیز خواست تا در  انجام امور رسمی با رئیس جدید التقرر ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بامیان همکاری همه جانبه نمایند.

 

در عین حال محترم مولوی محمد موسی صدیقی رئیس منابع بشری و محترم مفتی فیصل خاموش رئیس اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور شهدا و معلولین با محترم عبدالله سرحدی والی ولایت بامیان به طور جداگانه ملاقات نمودند.

در این ملاقات محترم عبدالله سرحدی والی ولایت بامیان اطاعت بزرگان امارت اسلامی را اصل مهم دانسته و به رئیس جدید ریاست امور شهدا و معلولین آن ولایت آرزوی موفقیت نمود.

در جریان این ملاقات محترم مولوی محمد موسی صدیقی رئیس منابع بشری وزارت امور شهدا و معلولین از والی آن ولایت خواست تا در قسمت رسیدگی به موقع به مشکلات و چالش های فرا راه یتیمان و افراد دارای معلولیت ریاست متذکره را همکاری نمایند.

همچنان موصوف از والی آنولایت خواست تا در زمینه جلب مساعدت ها به صندوق حمایوی یتیمان و معلولین همکاری نمایند.

در عین حال محترم عبدالله سرحدی والی ولایت بامیان در این راستا تعهد همکاری همه جانبه نمود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴
Background image

دوصد (۲۰۰) تن خانم بی سرپرست کمک مواد خوراکی را در ولایت بامیان دریافت نمودند

مقام ولایت بامیان در همکاری با ریاست امور شهدا و معلولین آن ولایت برای (۲۰۰) تن خانم بې سرپرست در ولسوالی های ورس، پنجاب، یکاولنگ نمبر (۱) و یکاولنگ نمبر (۲) آرد توزیع نمودند که به. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵
Background image

وزارت امور شهدا و معلولین ورکشاپ آموزشی را جهت ارتقای ظرفیت کاری کارمندان برگزار نمود

در افتتاح این ورکشاپ محترم مولوی کلیم الله افغان رئیس عمومی مالی و اداری، محترم مولوی محمد موسی صدیقی رئیس منابع بشری، محترم مفتی عبد الاحد مسعود رئيس دعوت و ارشاد، محترم مفتی فیصل. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۶
Background image

از سی و شش تن کارمند وزارت امور شهدا و معلولین پس از تکمیل دورۀ آموزشی برنامه های کمپیوتر، امتحان اخذ گردید

ریاست منابع بشری وزارت امور شهدا و معلولین به منظور بلند بردن ظرفیت کاری کارمندان برای سی و شش (۳۶) تن کارمند مربوط این وزارت برنامه های آموزشی کمپیوتری (ورد و اکسل) را راه اندازی نموده. . .

BACK TO NEWS