سرپرست وزارت امور شهدا ومعلولین با مسؤل مؤسسه خیریه افغان آسیا هلال ملاقات نمود

nasrat_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۷ - ۱۶:۱
mmd

محترم ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین، محترم اوغور رئیس مؤسسه خیریه افغان آسیا هلال را در دفتر کار اش ملاقات نمود. در جریان این ملاقات مولوی کلیم الله افغان رئیس عمومی مالی و اداری، قاری شاه محمد دوست رئیس دفتر وزارت امور شهدا و معلولین، مولوی محمد موسی صدیقی رئيس منابع بشری، مولوی صدو خان رئیس مرکز حمایوی یتیمان و معلولین و همچنان مفتی فیصل خاموش مسؤل اطلاعات و ارتباط عامه وزارت نیز حضور داشتند.

در نخست مسؤل مؤسسه خیریه افغان آسیا هلال در رابطه به چگونگی تأسیس مرکز آموزش های حرفوی برای یتیمان و افراد دارای معلولیت معلومات مفصل ارایه نموده افزود: هدف از تأسیس مرکز آموزش های حرفوی متذکره فراهم نمودن زمینه آموزش های دینی، عصری و حرفوی به یتیمان و معلولین، نگهداری و همچنان پرورش ایتام می باشند.

در این ملاقات محترم ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین پیرامون اهمیت تأسیس مرکز آموزش های حرفوی به یتیمان و معلولین صحبت نموده افزود: ایجاد مرکز آموزش های حرفوی در راستای خدمت گذاری به قشر نیازمند یتیمان و افراد دارای معلولیت اقدام نیک بوده و وزارت امور شهدا و معلولین در این راستا به همکاری همه جانبه متعهد می باشد.

همچنان طی این ملاقات محترم مولوی کلیم الله افغان رئیس عمومی مالی و اداری وزارت امور شهدا و معلولین در رابطه به روند چگونگی آغاز کار تأسیس مرکز آموزش های حرفوی  صحبت نموده افزود: ایجاد مرکز آموزش های حرفوی به یتیمان و معلولین، فرصت را فراهم خواهند نمود تا آنها بتوانند بعد از فراگیری آموزش های حرفوی مشکلات اقتصادی خانواده های شان را مرفوع سازند.

موصوف همچنان افزود: تحت نظر رهبری وزارت امور شهدا و معلولین یک کمیته تشکیل خواهد شد تا مکان، شیوه آموزش و مدیریت مرکز آموزش های حرفوی را مشخص نموده تا باشد فعالیت ها و کارکرد های مرکز متذکره به گونه درست به پیش برده شود.

در جریان این ملاقات محترم قاری شاه محمد دوست  رئیس دفتر وزارت امور شهدا  و معلولین نیز صحبت نموده گفت مرکز آموزشی حرفوی  فوق باید به گونه درست از لحاظ مالی تمویل گردد که با فراهم نمودن زمینه فراگیری آموزش های حرفوی یتیمان و افراد دارای معلولیت، مشکلات اقتصادی خانواده های آنان نیز حل خواهند شد.

قابل ذکر است که در مرکز آموزش های حرفوی متذکره سالانه به تعداد (400) تن از یتیمان و معلولین در کنار آموزش های حرفوی آموزش  های دینی و عصری را نیز فرا خواهند گرفت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۷ - ۸:۴۴
Background image

هيئت مؤظف وزارت امور شهدا و معلولین برخی از وارثین شهدا و افراد دارای معلولیت را در نواحی ولایت غور از نزدیک ملاقات نمودند

هیئت وزارت امور شهدا و معلولین به سرپرستی محترم الحاج مولوی نورالحق حقانی رئیس نظارت و ارزیابی به ولایت غور سفر نموده بودند؛ پس از بررسی از تمام بخش های اداره مربوطه، به منظور شفافیت در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۳ - ۱۲:۳
Background image

بیست و چهار (۲۴) تن از کارمندان ولایتی وزارت امور شهدا و معلولین، بعد از تکمیل نمودن دورۀ آموزشی سیستم جدید الکترونیکی، تصدیقنامه ها را دریافت نمودند

در برنامه که به همین منظور در وزارت امور شهدا و معلولین تدویر یافته بود در آن محترم شیخ صاحب عبدالحکیم حقانی معین امور شهدا و معلولین، محترم مولوی کلیم الله افغان رئیس عمومی مالی و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۱ - ۱۵:۵۵
Background image

محترم الحاج ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین طی سفر به ولایت هرات، با والی آن ولایت ملاقات نمود

محترم الحاج ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین که به منظور حل مشکلات و چالش های فرا راه ورثۀ شهدا و معلولین و همچنان به منظور بررسی چگونگی عرضۀ خدمات بهتر به ولایت هرات. . .

BACK TO NEWS