پیام تبریکی

پیام تبریکی به مناسبت هفت اسد روز ملی بیرق

 

mmd

 

 

روز ملی بیرق را به همه هموطنان عزیز خصوصاً به ورثه شهدا و افراد دارای معلولیت تبریک و مبارک باد عرض می‌دارم .

بیرق ملی باعث افتخار، هویت، ارزش، عزت و سمبول اتحاد ما بوده که پاسداری، دفاع و احترام از آن مسوولیت مشترک ملی همه ما می‌باشد.

از ورثه معظم شهدا، افراد شجاع دارای معلولیت و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ابراز امتنان و تشکری می‌نمایم که بخاطر درفشش، بلند نگهداشتن و پاسبانی از این نشان ملی و همچنان جهت آسوده زیستن ما، جان های شیرین خود را فدا نمودند و هم اعضای مهم بدن شان را از دست دادند و در این راه آماده فداکاری و جان بازی های بیشتری نیز اند.

به آرزوی یک افغانستان سربلند و خود کفا!

با احترام

لعل‌الدین آریوبی

وزیر دولت در امور شهدا و معلولین


پیام لعل‌الدین آریوبی وزیر دولت در امور شهدا و معلولین به مناسبت روز جهانی نابینایان(عصاء سفید)

روز جهانی عصاء سفید را برای همه افراد نابینا(روشن دل) افغانستان از صمیم قلب تبریک عرض می‌دارم.

از این روز همه ساله در ۱۵ اکتوبر در سراسر جهان تجلیل و گرامی داشت بعمل می‌آید، که وزارت دولت در امور شهدا و معلولین نیز سال قبل با حضورداشت رییس اجراییه وقت و با اشتراک صدها تن از افراد نابینا از این روز گرامی داشت بعمل آوردند.

افراد نابینای در افغانستان توانا و از استعداد خاصی برخوردار بوده اند که با امکانات و سهولت های اندک زندگی خود را پیش می‌برند و در تلاش دریافت فُرصت ها اند. وزارت دولت در امور شهدا و معلولین متعهد بر آنست تا برای افراد دارای معلولیت به خصوص به افراد نابینا زمینه های تحصیلات، استخدام، تقویت اقتصادی، خود کفایی و اشتراک فعال شان را در زمینه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، به آنان مهیا سازد و همچنان سهولت های فزیکی را در اماکن عامه و دولتی به ایشان فراهم نماید.

وزارت دولت در امور شهدا و معلولین برای جهت فراهم سازی فرصت ها و سهولت ها برای افراد دارای معلولیت بلاخذ برای افراد نابینا، تفاهم نامه های مشترک همکاری های دو جانبه را با نهادهای دولتی و غیر دولتی و موسسات مربوط به معلولیت به امضا رسانیده است؛ تا به آنان فرصت های را در بخش های مختلف ایجاد سازد. کار روی خط بریل و سایر نیاز ها مبرم نیز جریان دارد.

در اخیر یک بار دیگر روز جهانی افراد نابینا را به همه این قشر مهم و روشن دل جامعه تبریک عرض نموده و به امید پیشرفت و موفقیت بیشتر شان.

به امید یک افغانستان مرفع و صلح آمیز!

با حرمت


پیام تبریکی هیئت رهبری وزارت دولت در امور شهدا و معلولین به مناسبت عید سعید اضحی

هیئت رهبری و کارمندان وزارت دولت در امور شهدا و معلولین، فرا رسیدن عید سعید اضحی را به جلالتمآب رییس جمهوری کشور، قوه سه گانه، کافه‌ی ملت مسلمان و صلح دوست افغانستان و ورثه شهدا و افراد دارا‌ی معلولیت تبریک و خجسته باد عرض می‌دارد.

عید سعید اضحی نماد از امتحان، شجاعت و صبر مسلمانان بوده که در این روز دستگیری و دلجویی از ورثه شهدا و افراد دارای معلولیت مسوولیت مشترک همه ما می‌باشد.

به امید یک عید مملو از شادی و خرسندی و به آرزوی یک افغانستان سربلند و خود کفا.

عید تان خجسته و میمون باد!

با احترام

لعل‌الدین آریوبی

وزیر دولت در امور شهدا و معلولین


پیام لعل‌الدین آریوبی وزیر دولت در امور شهدا و معلولین به مناسبت (سوم می) روز جهانی آزادی مطبوعات

 

mmd

 

 

آزادی بیان به مثابه یکی از حقوق بنیادین شهروندان و از اصول اساسی جوامع دموکراتیک و همچنان از ارزشهای مهم قانون اساسی کشور است.

بناً این روز را برای همهٔ خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی مبارک باد عرض می‌دارم و بهشت برین به آنعده خبرنگاران عزیز که در راستای اطلاع رسانی جان های شیرین خود را فدای ملت و میهن خود نموده اند استدعا می‌دارم.

رسانه دریچه بزرگی در بخش آگاهی عامه و روشن نمودن اذهان مردم می‌باشد که در این بخش حقوق فامیل های شهدا و افراد دارای معلولیت بر این رسانه لازم می‌باشد تا با رشد توانایی و انعکاس مشکلات و نیازمندی های آنان دست به برنامه های ارزنده و نیازی به این قشر بزنند که از آن جمله می تواند به زبان اشاره تلویزیونی و آگاهی دهی مردم از انواع معلولیت یاد آور شد.

هیئت رهبری وزارت دولت در امور شهدا و معلولین همواره سعی‌کرده است، تا از فعالیت های مطبوعات و خبرنگاران حمایت نماید و اظهار امتنان از همکاری آنان به این اداره برای بخش و نشر گزارشات و مصاحبه های برای ورثه شهدا و معلولین عزیز نماید.