نشست شورای رهبری وزارت امور شهدا و معلولین برگزار شد

nasrat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۹ - ۸:۳۹
mmd

نشست شورای رهبری وزارت امور شهدا و معلولین به ریاست محترم ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین با اشتراک مولوی عبدالرزاق آخند معین تخنیکی و مسلکی، شیخ صاحب عبدالحکیم حقانی معین امور شهدا و معلولین، مولوی کلیم الله افغان رئیس عمومی مالی و اداری و رؤسای بخش های مربوطه دایر گردید.

در این نشست پیرامون موضوعاتی که از سوی قاری شاه محمد دوست رئیس دفتر وزارت امور شهدا و معلولین ارایه گردید، پیرامون آنعده افراد دارای معلولیت که در پروسه ثبت و راجستر خود را به نام مجاهد ثبت می نمایند که برخی آنها از جمله مجاهدین نمی باشند بحث همه جانبه صورت گرفته فیصله بعمل آمد که به منظور رسیده گی به مشکل فوق باید به آنان استعلام داده شود که ریاست استخبارات آنرا تصدیق نموده و تأیید کارمند رسمی وزارت امور شهدا و معلولین نیز الزامی بوده و بدون موارد فوق تأییدی و تصدیق هیچ شخصی قابل اعتبار نمی باشد.

همچنان در این نشست در رابطه به تعدیل ماده های طرح پرداخت مساعدت های نقدی ماهانه به یتیمان، زنان بیوه و معلولین  نیز بحث شده و فیصله بعمل آمد ماده های که قابل تعدیل باشند در آن تغییراتی بوجود آورند.

دراین نشست همچنان تصمیم گرفته شد تا پروسه تثبیت یتیمان و افراد دارای معلولیت به شمول مرکز در تمامی ولایات تا امر ثانی متوقف گردیده که هدف اساسی آن  ایجاد شفافیت و جلوگیری از جعل و تذویر در پروسه متذکره عنوان شده و به رؤسای ولایتی هدایت داده شد که به منظور دقت و شفافیت بیشتر در پروسه تثبیت یتیمان و معلولین کمیته های بررسی را تشکیل داده تا به محلات سفر نموده و افرادی را که تا اکنون ثبت و راجستر نموده اند فورمه های تثبیت آنان را دوباره مورد بررسی قرار داده  تا مشکلات موجوده به گونه اساسی مرفوع گردد.

و همچنان فیصله شد تا در روزهای نزدیک هیئت باصلاحیتی از سوی رهبری وزارت امور شهدا و معلولین به برخی ولایات فرستاده شود تا فورمه های تثبیت شده معلولین و یتیمان مورد بررسی همه جانبه قرار داده و گزارش اجراات کاری خویش را با رهبری وزارت امور شهدا ومعلولین شریک نمایند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۰:۵
Background image

هیئت ریاست امور شهدا و معلولین ولایت کندز روند کاری مدیریت مربوطه این ریاست در ولسوالی امام صاحب را مورد بررسی قرار دادند

هئیتی به سرپرستی محترم مولوی نقیب الله سنان رئیس امور شهدا و معلولین ولایت کندز که محترم مولوی رحمت الله حقبین آمر امور شهدا و معلولین و محترم عبدالرحمن درویش، مدیر محاسبه شهدا، وی را. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۰:۰
Background image

پول جمع آوری شده صندوق حمایوی وزارت امور شهدا و معلولین به هموطنان متضرر ناشی از سیلاب های اخیر در ولایت بغلان توزیع گردید

رهبری و کارمندان وزارت امور شهدا و معلولین یک صندوق حمایوی ویژه را برای کمک به ایتام، خانم های بیوه و معلولین مستحق ایجاد کرده اند  که هر ماه مقداری پول از معاشات شان را به شکل. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۰:۰
Background image

رئیس امور شهدا و معلولین ولایت بادغیس با مسؤل ولایتی مؤسسه خیریه احساس ملاقات نمود

محترم شیخ محمد اسماعیل رحمانی رئیس امور شهدا و معلولین ولایت بادغیس با مسؤل مؤسسه خیریه احساس ملاقات نمودند، در این ملاقات مشکلات و چالش های اقتصادی فرا راه ایتام، خانم های بیوه و. . .

BACK TO NEWS