معین مسلکی و تخنیکی وزارت امور شهدا و معلولین در رأس یک هیئت با صلاحیت کارکردها و چگونگی عرضۀ خدمات ریاست مربوط به این وزارت در ولایت کندز را مورد تحقیق و بررسی قرار داد

nasrat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۸ - ۱۲:۲۷
mmd

هیئت با صلاحیت وزارت امور شهدا و معلولین به سرپرستی محترم مولوی عبدالرزاق آخند معین مسلکی و تخنیکی وزارت که در ترکیب آن محترم سید محمد عظیم آغا رئیس پلان و هماهنگی، محترم مولوی احسان الله حقانی رئیس تفتیش داخلی، محترم مولوی سردار محمد آمر انسجام و هماهنگی ولایات، محترم مولوی محمد ایوب آمر محاسبه حقوق معلولین و برخی از نماینده گان ریاست های مربوطه این وزارت شامل می باشند، چگونگی کارکردها و فعالیت های ریاست امور شهدا و معلولین ولایت کندز را به گونه همه جانبه مورد بررسی قرار دادند.

محترم مولوی عبدالرزاق آخند معین مسلکی و تخنیکی وزارت امور شهدا و معلولین حین بررسی فعالیت ها و کارکردهای ریاست شهدا و معلولین آن ولایت صحبت نموده افزود: افغان ها طی چهل و چهار سال گذشته به منظور تحکیم نظام اسلامی در کشور قربانی های بیشماری داده اند، اکنون وظیفه ماست که به همه یتیمان، زنان بیوه و افراد دارای معلولیت خدمات بهتری را ارایه نماییم.

موصوف هدف اساسی سفر این هیئت را بررسی چگونگی ارائه خدمات، چگونگی پرداخت حقوق به ورثه شهدا و افراد دارای معلولیت و ایجاد شفافیت در روند پرداخت مساعدت های ماهانۀ نقدی به افراد متذکره را عنوان نمود.

موصوف همچنان طی صحبت های خویش علاوه نمود: زمانیکه ما همکاران خود را مشاهده میکنیم که سیرت و صورت شان مطابق سنت پیامبر صلی الله علیه وسلم است به ما خوشی دست میدهد و ما آنرا تمجید می نماییم.

همچنان محترم سید محمد عظیم آغا رئیس پلان و هماهنگی وزارت امور شهدا و معلولین نیز در جریان این بررسی صحبت نموده افزود: هیئت متذکره به منظور بررسی و تحقیق پیرامون چگونگی پرداخت مساعدت های ماهانه به یتیمان، زنان بیوه و افراد دارای معلولیت به این ولایت سفر نموده است.

وی همچنان علاوه نمود که بزرگان و مسؤلین امارت اسلامی یتیمان، زنان بیوه و افراد دارای معلولیت را در کشور فراموش نکرده اند روند ثبت نام آنها به شمول مرکز در تمامی ولایات به گونه شفافیت و دقیق جریان دارد.

در این سفر معین مسلکی و تخنیکی وزارت امور شهدا و معلولین برخی از وارثین شهدا و افراد دارای معلولیت را در ولسوالی چهاردره ولایت کندز  از نزدیک ملاقات نموده و مشکلات آنها را استماع و با آنها مساعدت های نقدی نیز انجام دادند.

قابل ذکر است محترم مولوی عبدالرزاق آخند معین مسلکی و تخنیکی وزارت امور شهدا و معلولین و هیئت همراه اش به منظور رسیدگی بهتر به مشکلات و چالش های ریاست امور شهدا و معلولین آن ولایت و پرداخت سهم بیست و پنج در صد مساعدت ها به ورثه شهدا و افراد دارای معلولیت از سوی ریاست های زراعت، امور مهاجرین، اقتصاد و رسیدگی به حوادث طبیعی با محترم مولوی حبیب الرحمن صهیب معاون والی ولایت کندز  ملاقات نمود، در این ملاقات والی کندز  تعهد همکاری همه جانبه نمود.

این درحالیست که هیئت متذکره قبلا کارکردهای ریاست های  امور شهدا و معلولین ولایات بدخشان و تخار را نیز مورد تحقیق و بررسی قرار داده و قرار است روند کاری و فعالیت های ریاست امور شهدا و معلولین ولایت بغلان را نیز به بررسی بگیرند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۷ - ۸:۴۴
Background image

هيئت مؤظف وزارت امور شهدا و معلولین برخی از وارثین شهدا و افراد دارای معلولیت را در نواحی ولایت غور از نزدیک ملاقات نمودند

هیئت وزارت امور شهدا و معلولین به سرپرستی محترم الحاج مولوی نورالحق حقانی رئیس نظارت و ارزیابی به ولایت غور سفر نموده بودند؛ پس از بررسی از تمام بخش های اداره مربوطه، به منظور شفافیت در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۳ - ۱۲:۳
Background image

بیست و چهار (۲۴) تن از کارمندان ولایتی وزارت امور شهدا و معلولین، بعد از تکمیل نمودن دورۀ آموزشی سیستم جدید الکترونیکی، تصدیقنامه ها را دریافت نمودند

در برنامه که به همین منظور در وزارت امور شهدا و معلولین تدویر یافته بود در آن محترم شیخ صاحب عبدالحکیم حقانی معین امور شهدا و معلولین، محترم مولوی کلیم الله افغان رئیس عمومی مالی و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۱ - ۱۵:۵۵
Background image

محترم الحاج ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین طی سفر به ولایت هرات، با والی آن ولایت ملاقات نمود

محترم الحاج ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین که به منظور حل مشکلات و چالش های فرا راه ورثۀ شهدا و معلولین و همچنان به منظور بررسی چگونگی عرضۀ خدمات بهتر به ولایت هرات. . .

BACK TO NEWS