اعلامیه مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور شهدا و معلولین در پیوند به انفجار موتر بمب در برابر مکتب سیدالشهدا در غرب کابل!mmd

با تاثر و تأسف فراوان، دشمنان مردم افغانستان با انفجار موتر بمب در برابر مکتب سیدالشهدای دشت برچی، تعدادی از دانش آموزان این نهاد آموزشی را شهید و زخمی ساختند که نشان‌دهنده‌ی زبونی و بیچارگی عاملان این رویداد مرگبار است.

وزارت امور شهدا و معلولین، ضمن اظهار تسلیت و همدردی با خانواده‌های قربانیان، برای شهدای این حادثه‌ فردوس برین و برای زخمیان این رویداد اسفناک شفای عاجل تمنا می‌نماید.

همچنان وزارت امور شهدا و معلولین، حمله بالای اماکن عامه و نهادهای آموزشی که اکثریت قربانیان آن اطفال، زنان و افراد ملکی می‌باشند را مغایر با تمام اصول اسلامی و انسانی دانسته و آن را غیر قابل توجیه می‌داند.

این وزارت همواره از گروهای خشونت‌گر خواسته است تا از فرصت‌ فراهم شده‌ی صلح استفاده کرده و دست از جنگ و خشونت بردارند؛ زیرا جنگ و خشونت هرگز نمی‌تواند به هدف‌های آنان مشروعیت و مقبولیت بدهد.

وزارت امور شهدا و معلولین عمیقأ از حادثه امروز که اکثریت قربانیان آن اطفال معصوم استند، متاثر گردیده و با خانواده‌های قربانیان در این ایام مبارک رمضان و شب‌های پر فضیلت قدر، اظهار همدردی و غم‌شریکی می‌نماید و برای شهدای حادثه امروز فردوس برین و برای زخمیان شفای عاجل استدعا می‌دارد.

هیئت رهبری وزارت امور شهدا و معلولین