آگاهی جهت پرداخت حقوق باقی مانده ورثه شهداء و افراد دارای معلولیت از بابت سال‌های (۱۳۹۷-۱۳۹۳)

mmd_admin
1

آگاهی جهت پرداخت حقوق باقی مانده ورثه شهداء و افراد دارای معلولیت از بابت سال‌های (۱۳۹۷-۱۳۹۳)

طبق حکم ماده های (۵۳) و (۵۴) قانون اساسی، دولت جمهوری اسلامی افغانستان خود را در رابطه به حمایت ورثه شهداء و افراد دارای معلولیت مکلف می‌داند و بخاطر فراهم نمودن نیازهای اولیه ورثه شهداء و افراد دارای معلولیت از طریق وزارت دولت در امور شهداء و معلولین، فعالیت های مختلفی صورت گرفته و این روند همچنان ادامه دارد.

وزارت دولت در امور شهداء و معلولین، بر اساس فرمان شماره (۱۳۲) در ۲۹ دلو در چوکات وزارت آغاز به کار نمود که از ایجاد آن تا کنون هفت ماه سپری می‌شود و یکی از فعالیت های قابل ملاحظه این وزارت، پرداخت حقوق سالانه ورثه شهداء و افراد دارای معلولیت بوده که سال‌وار تقریباً چند ملیارد افغانی را در بر می‌گیرد.

از سال (۱۳۹۳) الی سال (۱۳۹۷) هجری شمسی حقوق سالانه عده ای از ورثه شهداء و افراد دارای معلولیت که حدوداً (۸ ملیارد) افغانی می‌شود نسبت کمبود بودجه تا فعلاً پرداخت نشده است.

زمانی که وزارت محترم مالیه بودجه باقی مانده وزارت دولت در امور شهداء و معلولین را تسلیم نماید، این وزارت متعهد بر آن است؛ تا در وقت کم پول سال‌های باقی مانده این اقشار را تادیه نماید.

قابل یاد آوریست که هیاّت وزارت دولت در امور شهداء و معلولین مشکلات اقتصادی فامیل های شهداء معظم و افراد محترم دارای معلولیت را درک کرده و تلاش ها بر آن است تا هرچه زودتر بودجه باقی مانده خود را از وزارت محترم مالیه بدست بیاورد و حقوق باقی مانده این قشر را پرداخت نماید.

گفتگوها در این مورد با وزارت محترم مالیه جریان دارد و ما مطمین هستیم؛ تا با سعی و تلاش خستگی ناپذیر خود به یک نتیجه مطلوب می‌رسیم؛ تا باشد هرچه زودتر حقوقه حقه این قشر عظیم و مستحق را تسلیم شان نمائیم.

از حوصله‌مندی، تحمل و همکاری تان جهان سپاس!

با احترام

 

آخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۹ - ۱۲:۵۷
Background image

نشست شورای رهبری وزارت امور شهدا و معلولین برگزار شد

نشست شورای رهبری وزارت امور شهدا و معلولین به ریاست ملا عبدالمجید آخند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین با اشتراک مولوی عبدالرزاق آخند معین تخنیکی و مسلکی، شیخ صاحب عبدالحکیم حقانی معین . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۰:۳۲
Background image

اطلاعیه

فراخوان مشارکت دولتداری باز درباره جمع آوری موضوعات پیشنهادی اقشار مختلف جامعه جهت شمولیت در بنامه عملی ملی -3

 

دوشنبه ۱۴۰۰/۴/۷ - ۱۵:۳۰
Background image

اطلاعیه

به اطلاع عموم ورثه‌ی محترم شهدا رسانیده می‌شود، کسانی‌که (فورم تایید وجود ورثه) خویش را دریافت نکرده است، لطف نموده هرچه زود تر به وزارت مراجعه نموده و فورم تایید وجود ورثه را اخذ و . . .

بازگشت به اطلاعیه ها