وزارت دولت در امور شهدا و معلولین به وزارت امور شهدا و معلولین ارتقاء نمود

sadiq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۹:۲۴
ss

وزارت دولت در امور شهدا و معلولین به وزارت امور شهدا و معلولین ارتقاء نمود

موضوع مستقل شدن وزارت دولت در امور شهدا و معلولین پس از بحث در کابینه جمهوری اسلامی افغانستان جهت تائیدی به مجالس شورای ملی راجع گردید، که خوشبختانه بعد از تاییدی هردو مجلس رئیس جمهور نیز آن را تایید نموده و به وزارت شهدا و معلولین ارتقا یافت.

از محترم رییس جمهور محمد اشرف غنی ابراز امتنان می‌نمائیم که با مهربانی همیشگی شان و توجه خاص به این قشر مستحق، یک وزارت جوابگو و مستقل را ایجاد نمودند. همچنان از زحمات و حس نیک دفتر معاونیت دوم ریاست جمهوری، اداره امور ریاست جمهوری، رهبری وزارت دولت در امور پارلمانی و مجلسین شورای ملی قدردانی می‌نماییم که با درک مشکلات ورثه شهدا و اشخاص دارای معلولیت این گام بزرگ و مثمر را برداشتند.

با ایجاد این تحول بی مثال و مثمر، اداره مذکور بیشتر قوی و نیرومندتر می‌شود. بر بنیاد صلاحیت های بیشتر ، می توانند تا خدمات معیاری تری را عرضه داشته و در کنار آن در نشست های کابینه و شوراها اشتراک داشته باشد، با ادارات ملی و بین‌المللی هماهنگی و همکاری های مشترک را ایجاد نماید، در راستای توسعه حکومت‌داری الکترونیکی، تطبیق سیستم، ساده و آسان سازی روند کاری، مبارزه با فساد، ختم بروکراسی و تامین شفافیت کامل؛ گام های ارزنده و چشم‌گیری را بردارد.

به آرزوی یک افغانستان آباد و مرفع!

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۰:۵
Background image

هیئت ریاست امور شهدا و معلولین ولایت کندز روند کاری مدیریت مربوطه این ریاست در ولسوالی امام صاحب را مورد بررسی قرار دادند

هئیتی به سرپرستی محترم مولوی نقیب الله سنان رئیس امور شهدا و معلولین ولایت کندز که محترم مولوی رحمت الله حقبین آمر امور شهدا و معلولین و محترم عبدالرحمن درویش، مدیر محاسبه شهدا، وی را. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۰:۰
Background image

پول جمع آوری شده صندوق حمایوی وزارت امور شهدا و معلولین به هموطنان متضرر ناشی از سیلاب های اخیر در ولایت بغلان توزیع گردید

رهبری و کارمندان وزارت امور شهدا و معلولین یک صندوق حمایوی ویژه را برای کمک به ایتام، خانم های بیوه و معلولین مستحق ایجاد کرده اند  که هر ماه مقداری پول از معاشات شان را به شکل. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۰:۰
Background image

رئیس امور شهدا و معلولین ولایت بادغیس با مسؤل ولایتی مؤسسه خیریه احساس ملاقات نمود

محترم شیخ محمد اسماعیل رحمانی رئیس امور شهدا و معلولین ولایت بادغیس با مسؤل مؤسسه خیریه احساس ملاقات نمودند، در این ملاقات مشکلات و چالش های اقتصادی فرا راه ایتام، خانم های بیوه و. . .

BACK TO NEWS